IMPERIAL

KARLOVY VARY 

LÁZEŇSKÝ

POHÁREK KALA 

Lázeňský pohárek Kala jsme vytvořili tak, aby mohl sloužit jako marketingový nástroj společnosti Imperial Karlovy Vary a současně ho bylo možné prodávat v jejích hotelech. Po osmdesáti letech bez větších změn v podobě lázeňských pohárků jsme přinesli zásadní technologické inovace, přičemž z lékařského hlediska je nejdůležitější jeho kalibrování. Lázeňští hosté díky němu mohou během svého léčení přesně dávkovat svou pitnou kúru.

 

V současnosti již existuje šest různých variant pohárku, které se od sebe liší tvarem ucha a dekorem. Pro variantu bez ucha jsme vytvořili praktický termoobal z odolného neoprenu, který se používá na námořních lodích.

 

Pohárek je zastoupen ve stálých sbírkách Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Krajském muzeu v Karlových Varech. Byl vystaven také na řadě prestižních výstav, například na Object Factory v Museum of Arts and Design v New Yorku. Jako oficální dar České republiky ho dostali také prezidenti zemí, kteří se setkali v roce 2010 v Karlových Varech u příležitosti konání Visegrádské čtyřky.